REKLAM KODUNU GİRİN.

İnstagram’da # Nedir


REKLAM KODUNU GİRİN.

İnstagram’da # Nedir ?

 

İnstagramda yapılan paylaşım yapılan fotoğrafların altında sıklıkla görmeye alıştığımız İnstagram’da # Nedir ve Ne İşe Yarar? İnstagram’da neredeyse tüm paylaşımların altında sıklıkla gördüğümüz # bu işaret hashtag yani etiket olup, paylaşılan fotoğrafların konusunu ya da temasının anlatıldığı bir sistemdir. Örneğin İnstagram’da paylaştığınız fotoğrafın konusuna göre BU # işaretini kullanabiliyorsunuz. Sizde çekindiğiniz fotoğrafın konusuna göre İnstagram’da arama yaparak en popüler etiketleri seçebilirsiniz. Mesela fotoğrafın konusu friends ise, hashtag yani etiketi #friends şeklinde koyabilirsiniz. Bu sayede popüler hashtag’leri kullanmanız sizin takipçi sayısının da hızla artmasını sağlayacaktır.

Paylaşımlarınıza en fazla 30 kadar hashtag ekleyebilirsiniz. Yalnız bu hashtag’leri seçerken, takipçileriniz ile ilgili olan hashtag’leri kullanmaya özen göstermeniz gerekiyor. Bu noktada her defasında hashtag aramakla zaman kaybetmek yerine kendi özel etiket listenizi hazırlayabilirsiniz. Örneğin, Organizasyon hashtag’leri, konum hashtag’leri Markalı hashtag’lerde oluşan bir liste oluşturabilirsiniz. # Ne İşe Yarar? Diyelim ki; Ankara’ya gideceksiniz Ankara ile ilgili paylaşılan fotoğraflarda paylaşım yaptığını fotoğrafında görüntülenebilmesi için, arama bölümüne, # Ankara yazmanı gerekiyor. Böylece Ankara ile ilgili fotoğrafları arayan kişiler takipçi listenizde olmasa bile fotoğraflarınızın görebilecektir. O zaman herkese sizin Ankara’ya gittiğinizi anlayacaktır.

İnstigramın arama kısmına happy yazarak, en popüler # hashtag’leri ve o hashtag’te ait kaç adet fotoğraf paylaşıldığını hemen görebilirsiniz. İnstagram’da # Nedir  ve # Hashtag’i En Kolay Nasıl Kullanılır? # hashtag’i en kolay şekilde kullanmak için öncesindeki kelimeyi ayrı # sonrasındaki kelimeyi bitişik yazarak kullanmalısınız. Örneğin, resimli şiir ya da güzel bir söz paylaştınız #şiir etiketlerine bakarak, şiirle ilgili en çok hangi etiketlerin kullanıldığını anlayabilirsiniz. Ya da yazımızın üst paragrafında verdiğimiz örnekte olduğu gibi, Ankara ya da başka bir şehir ile ilgili bir fotoğrafta belirtmek istediğiniz bir tema ya da konum varsa mesela Ankara ulusta, dolaşıyorsanız yine, #Ankara ,# ulus yazabilirsiniz. Böylelikle sadece Ankara değil, Ankara ulus kelimeleriniz İnstagram’da aratan herkse sizin fotoğraflarınızı görebilir.

Aynı şekilde paylaştığınız hikayelerin altına da bu tür # hashtag’ler yani etiketler kullanabilirsiniz. Yalnız paylaşacağınız bu hikayelerin kaybetmezseniz 24 saat sonra kaybolacağını unutmayın. Instagram’da paylaştığınız ve oluşturduğunuz hashtag’ listesinden paylaşımlarınız ile ilgili en uygun yani en alakalı olanları seçerek, yorum bölümüne kopyala yapıştır yöntemi ile en hızlı şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. İnstagram’daki en popüler hashtag’leri kullanırken birden fazla hashtag’leri paylaşarak takipçi ve beğeni sayınızın da artmasını sağlayabilirsiniz. İşte bu nedenle İnstagram’Popüler hashtag’leri kullandığınızda paylaştığınız fotoğraflar üst sıralarda yer alacağınızdan sizin paylaşımlarınızla ilgilenenler de artacaktır. Paylaştığınız fotoğraflar ve videolara kullanacağınız popüler hashtag’ler ile daha çok kullanıcı tarafından görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Bunu da küçük bir tüyo olarak aklınızın bir köşesinde bulunması için, sizler ile paylaşmadan geçmek istedik.

Etiketler:

Henüz Yorum Yazılmamış.

Sorularınızı buradan sorabilirsiniz.