REKLAM KODUNU GİRİN.

İnstagram’da Hashtag Seçimi ve Kullanımı


REKLAM KODUNU GİRİN.

İnstagram’da Hashtag Seçimi ve Kullanımı

 

 

İnstagram’da sıklıkla kullanılan bazı etiket yani hashtagler düzenli kullandığında sizin takipçi sayınızın arttırmaktadır. İnstаgrаm fotoğrafların altına yorum olarak eklemiş olduğunuz hashtagler doğru olarak kullanılmadığında paylaşımlarınız sapama düşebilmektedir. Özellikle reklamlarınızın daha geniş kitlelere ulaşmasını istiyorsanız İnstagram’da en popüler, hashtagleri seçerek paylaşımlarınızın altına ekleyebilirsiniz. Hashtagler etiket seçerken reklamını yaptığınız ürün kadar hitap ettiğiniz takipçi kitlesini de göz önünde bulundurmalısınız. Takipçi kitlenizin yoğunluğuna göre, satacağınız ürünler o kitleye de hitap edilmesine özen gösterilmelidir. İntagram’da 30’za kadar etiket kullanabilme imkânına sahipsiniz. Bu da sizin çok daha geniş kitlelere ulaşmanızda büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

İnstagram’da Hashtag Seçimi ve Kullanımı, İnstagram’da TBT Kullanımı Ne Anlama Geliyor? İnstagram’da sizin, için çok özel olan, geçmişte kalan bir anınıza ait fotoğraf paylaşılma istiyorsanız İnstagram’da #tbt veya #bff hashtag’ı nı kullanmalısınız. TBT kelimesinin İngilizce açılımı Throw Back Thursday’dır. Türkçede ise eski günler anlamına gelmektedir. Sizde paylaştığınız fotoğrafların altına tbt hashtagini kullandığınızda arkadaşlarının ve takipçi listenizdeki kişiler sizin eski bir anınıza ait bir fotoğrafı paylaştığınızı anlamasını kolaylaştıracaktır.

İnstagram’da BFF Kullanımı Ne Anlama Geliyor? BFF kelimesinin İngilizce açılımı Best Friend Forever’dır. Sizde bff hashtagler yakın bir arkadaşınız ile çektirdiğiniz fotoğrafın altına yorum olarak # kullanabilirsiniz. İnstagram’da çektirmiş olduğunuz fotoğrafların altında #bff hashtag’ı kullandığınızda herkes sizin en yakın arkadaşınızla resim çektirdiğiniz resmi paylaştığınızı anlayacaktır.

İnstagram’da Hashtag Seçimi ve Kullanımı, İnstagram’da KT Kullanımı Ne Anlama Geliyor? KT hashtagını İnstagram’da takipleşme anlamına gelmektedir. Paylaşılan bir fotoğrafın altında yorum olarak gördüğünüzde bu kişiyi takip listenize eklemeniz halinde bu onun sizi de takip edeceği anlamına gelir.

İnstagram’da G T Kullanımı Ne Anlama Geliyor? İnstagram’da paylaşılmış olduğunuz herhangi bir fotoğrafın altına GT diye yorum yazılmışsa bu ‘’Geri Takip” anlamına gelmektedir. Eğer sizi takip eden kişiyi geri takip edecekseniz o zaman fotoğraf ve diğer tüm paylaşımlarınızın altına GT yazmanız yeterli olacaktır. Bu ayrıca takipçi sayınızı artmasında oldukça fayda sağlayacaktır.

İnstagram’da Hashtag Seçimi ve Kullanımı,İnstagram’da K ve M Kullanımı Ne Anlama Geliyor? İnstagram hesaplarının başında gördüğünüz K ve M kişinin takipçi sayısını ifade etmektedir. İnstagram hesabında kişi takipçi sayısının yanında K. hafi var ise bu hesabın kaç kişi tarafından takip edildiğini anlatmaktadır. İnstagram hesabının yanında M var ise bu kaç milyon takipçisi olduğu anlamına gelir.

İnstagram’da DM Nasıl Kullanılır? İnstagram’da profillerin veya da fotoğrafların altında sıklıkla kullanılan DM’nin açılımı Direct Message’dır. Bu kullanıcıya direkt mesaj atarak ulaşabileceğiniz anlamına gelmektedir. İnstagram’da direk mesaj yani DM atabilmek için yapmanız gereken hesabımıza erişim sağladıktan sonra, sağ üst köşede yer alan + simgesine basarak mesaj atacağınız kişiyi seçerek mesaj yollamak. Bu simgeye bastığınızda daha önce göndermiş olduğunuz ve size gönderilen mesajlar varsa onları da görebilirsiniz.

Etiketler:

Henüz Yorum Yazılmamış.

Sorularınızı buradan sorabilirsiniz.